Teenused

Meie liikmetel on pikaaegsed kogemused ökoloogilise ehituse valdkonnas. Koolitame ennast pidevalt ning teeme koostööprojekte nii Eestis kui mujal maailmas. Saame nõu ja jõuga abiks olla tellijale, iseehitajale, koolidele, arhitektidele, arendajatele ja ehitajatele.

EcoCocon põhupaneel põhumaja ehitamine teenused

Materjal: EcoCocon põhupaneel / Foto: ©EcoCocon

Nõustamine

Nõu saab meie käest küsida telefoni ja e-posti teel. Hea on tulla eelnevalt kokkulepitud ajal meie keskusesse koha peale, kus on palju ehitus- ja viimistlustehnikaid illustreerivaid näidiseid. Nõustama saame tulla ka konkreetsele ehitusobjektile, väljasõit on tasuline.

Teemad: planeerimine ja projekteerimine, looduslike materjalide kasutamine uute hoonete ehituses ja viimistluses, energiatõhusad lahendused, põhumajad, vanade savihoonete renoveerimine, vanade kivihoonete renoveerimine, puithoonete soojustamine ja krohvimine. Puitkonstruktsioonidega seonduvas soovitame pöörduda Vanaajamaja MTÜ poole.

Savihoone renoveerimine nõustamine Eestimaaehitus
Looduslikud ehitusmaterjalid nõustamine Eestimaaehitus

Koolitused

Pakume laiapõhjalist koolitusteenust väga erinevatele sihtgruppidele. Meie avalikust koolituskavast leiab põnevaid pakkumisi nii algaja iseehitaja kui ka professionaal. Teeme koostööd koolide ja teiste koolitusteenust pakkuvate organisatsioonidega.

Soovi korral koostame koolitusprogrammi just teie seltskonna või kollektiivi vajadustest lähtuvalt. Lisaks pakume erinevaid valdkondlikke ning ettevõtlust arendavaid koolitusi oma liikmetele ning toome koolitajaid Eestisse ka teistest riikidest.

Tadelakt paigaldus koolitus Eestimaaehitus
Savikrohvi paigaldus koolitus Eestimaaehitus

Ruumide rent

Meie hoones on võimalik rentida seminariruumi kaugtöö, koosolekute ja väiksemate sündmuste tarbeks. Seminariruumis on internetiühendus, projektor, helitehnika, 6 lauda ja 20 tooli. Lisaks võib juurde valida käelist tegevust meie tellitavate koolituste hulgast.

Tootearendus- ja koolitusruum sobib looduslike materjalide arendamiseks algfaasis ning koolituste läbiviimiseks. Samuti võib seal korraldada väiksemaid sündmuseid. Ruumis on interentiühendus, esitlusteks TV võimalus, tööriistad, 12 töölauda, 8 pinki ja 6 laborilauda.

Seminariruum savikrohv peenviimistlus interjöör Eestimaaehitus
Tootearendus koolitusruum ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus Eestimaaehitus

Ehitustööd

Looduslike materjalidega töötamine on vaieldamatult töö teostajale loomulikum ning tervisesõbralikum. Meie liikmed on valinud selle suuna väga teadlikult, nad teevad oma tööd tõelise kirega ning omavad valdkonnas pikaaegset kogemust.

Julgustame inimesi ka ise võimalusel õppima ja käsi külge panema oma ehitustööde teostamisel. Kui aga selleks soov või võimalus puudub, siis saame aidata nii uute hoonete ehitusel kui vanade renoveerimisel, kasutades selleks looduslikke ehitusmaterjale.

Ehitustööd Eestimaaehitus
Ehitustööd tampsavi pneumaatiline tamper Eestimaaehitus

Keskkonnasäästlikud disainahjud

Elav tuli on olnud kodu südameks juba aastatuhandeid. Kaasaegse kodu südameleek põleb kõrge kasuteguriga keskkonnasäästlikus ahjus või kaminas, mille ehitamiseks ning viimistlemiseks on kasutatud looduslikke materjale.

Meie liikmete seas on ka pottsepp, kelle käe all sünnivad kõrge kasuteguri ja puhta põlemisega küttekolded. Väliskestade ladumiseks ja vormimiseks kasutab ta pressitud toorsavitelliseid ning viimistluseks savi – ja lubikrohve. Disain on selgelt eristuv.

Disainahi leso ahju ehitamine
Salvestava lõõristikuga kamin ahju ehitamine

Viimistlustööd

Keskkonnasõbralikke materjale peaks kasutama kogu hoone ehitusel, kuid tihti ei saa inimesed valida, millest hoone ehitatakse aga vähemalt viimistlus võiks olla looduslik ja tervist toetava sisekliimaga. Ka betooni ning kipsplaate saab viimistleda looduslikult.

Viimistlejaid, kes töötavad igapäevaselt savi- ja lubikrohvidega, on meie liikmete seas kõige enam. Nõudlus nende oskuste ja teenuste järele on suur, nii Eestis kui piiri taga. Oma töös kasutavad nad Eestis toodetud kõrgekvaliteetseid looduslikke materjale.

Viimistlustööd lubikrohv paigaldus Eestimaaehitus
Viimistlustööd savikrohv paigaldus Eestimaaehitus

Renoveerimisprojektide juhtimine

Meie liikmete seas on projektijuhte, ehitajaid, viimistlejaid, materjali arendjaid ja tootjaid. Kõigi nende abiga renoveerisime ka Mooste mõisa vana tall-tõllakuuri, kus täna asubki ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus – Eestimaaehitus.

Kui Sul on vana hoone, mille väärikaks taastamiseks omal teadmisi ja oskusi napib, saame abiks olla kogu protsessi juhtimisel. Soovitame projekteerijaid, leiame lahendused ja materjalid ning komplekteerime töö teostajad liikmete või partnerite seast.

Ehitustööd renoveerimine projektijuhtimine Eestimaaehitus
Ehitustööd renoveerimine projektijuhtimine Eestimaaehitus

Uute hoonete ehitusprojektide juhtimine

Pöördu julgelt meie poole, kui uue hoone ehitamisel või arendusprojekti elluviimisel oleks vaja kaasata teadmisi ja oskusi loodussõbralike materjalide kasutusest, et kaasaegne uusehitis oleks võimalikult keskkonnasäästlik ning tervist toetava sisekliimaga.

Oma liikmete ja partnerite koostöös juhtisime ja teostasime viimistlustöid Katari kuninglikule perekonnale kuuluvas modernses palees. Kasutatud materjalid olid toodetud Eestis, nende valik kasvab pidevalt ning vajadusel arendatakse neid ka projektipõhiselt.

Uue hoone ehitus projektijuhtimine lubikrohv Eestimaaehitus
Ehitustööd projektijuhtimine Eestimaaehitus

Tootearendus

Nii uute kui vanade hoonete puhul on mõnikord vajadus arendada ehitus- või viimistlusmaterjale projektipõhiselt. Meie liikmete hulgas on materjalitootjaid, kes tegelevad tootearendusega igapäevaselt.

Kogu algfaasi arendustöö on võimalik teostada meie keskuses, rentides selleks ruumi või ostes tootearenduse teenusena meilt. Kui tekib vajadus täiendavateks teaduslikeks uuringuteks, saame koostööd teha ülikoolide ja teiste vastavate institutsioonidega.

Looduslikud materjalid tootearendus Eestimaaehitus
Tootearendus ökoloogiline ehitus kompetentsikeskus Eestimaaehit

Soovid kohe teada saada, kui meil midagi põnevat toimub?

Meie listides on üle 900 inimese, keda hoiame oma põnevate koolituste ja sündmustega kursis. Samuti saadame aegajalt ka uudiseid välismaalt ning põnevate projektide ülevaateid.

Oled oodatud liituma!

    sample-tall-3

    Kontakt

    Eestimaaehitus MTÜ
    E-mail: tere@eme.ee
    Telefon: +372 56 226 066