Vana maja renoveerimine loodussõbralike materjalidega

Sul on vana hoone, mida soovid väärikalt taastada?
Oled õiges kohas - siit leiad kasulikku lugemist ning küsimuste korral võta meiega kindlasti ühendust.

Vana maja renoveerimine Eestimaaehitus

Hoone: Eestimaaehitus – ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus / Arhitekt: Esplan OÜ / Ehitus peatöövõtt: JB Ehituse OÜ / Viimistlus: EME liikmed / Asukoht: Mooste mõisakompleks / Foto: Mikk Luht

Aitame leida lahendusi vanade majade taastamiseks

Savihoone renoveerimine

Savihoonete peamisteks kahjustajateks Eestis on sadevesi ja pinnasevesi. Saviseinte kahjustused on enamjaolt seotud vundamentide ning katustega. Enne seinte taastamisega alustamist tuleks kaardistada ja likvideerida tegelikud probleemiallikad.

Savihoone kahjustuste määramiseks tuleb hoonet vaadata tervikuna. Hoone ja selle ümbrus tuleb puhastada nii, et on võimalik vaadelda ja analüüsida kõiki konstruktsiooni osi ning leida kahjustuste tekkepõhjused.

Savihoone renoveerimine toorsavitellis Eestimaaehitus
Vana savihoone taastamine Eestimaaehitus

Kivihoone renoveerimine

Looduskivi on Eestis ehitusmaterjalina kasutatud tuhandeid aastaid. Põletatud savitellise tootmine ja kasutus saabus koos ristisõdijatega 13. sajandil. Kõrgaeg saabus 19. sajandi teiseks pooleks, kui Eestis oli hinnanguliselt 230-240 tellisetööstust.

Ohuks vanadele müüritistele on peamiselt olukord, kus need on kaotanud kaitsva katuse. Eakama kivihoone taastamistöö ettevõtmisel võib arvestada, et suure tõenäosusega on vana hoone taastamine kulukam, kui uue ehitus aga see töö väärib siiski ettevõtmist.

Kivihoone taastamine põletatud tellis Tartu Pauluse kirik
Maakivihoone renoveerimine müüritööd Eestimaaehitus

Vana palkhoone hooldamine

Puit on materjal, mis erinevate välistegurite mõjul tasapisi kulub või mädaneb. Peamisteks välisteguriteks, mis puidu vananemist ja mädanemist kiirendavad on liigniiskus, päikesekiirgus, külmumis-sulamistsüklid, kahjurmardikad ja seened.

Kui aga puithoonet kõigi nende kahjustuste eest piisavalt kaitsta, võib ta vastu pidada sajandeid. Selleks tuleb hoone haldajal või omanikul olukorral silm peal hoida ja õigel ajal sekkuda.

Puithoone taastamine Eestimaaehitus
Puithoone taastamine Eestimaaehitus

Soovid kohe teada saada, kui meil midagi põnevat toimub?

Meie listides on üle 900 inimese, keda hoiame oma põnevate koolituste ja sündmustega kursis. Samuti saadame aegajalt ka uudiseid välismaalt ning põnevate projektide ülevaateid.

Oled oodatud liituma!

    sample-tall-3

    Kontakt

    Eestimaaehitus MTÜ
    E-mail: tere@eme.ee
    Telefon: +372 56 226 066