SAVIKROHVI KOOLITUS 2018

Savikrohvi koolitus 2018 Eestimaaehitus

Tutvustus

TULE KOOLITUSELE!

Oled mõelnud, et tahaksid osata ise savikrohvi paigaldada, aga ei tea täpselt, kuidas? Sa vajad inspiratsiooni, julgustust ja häid nippe kogenud meistritelt? Sind võlub savi kui looduslik materjal, selle plastilisus, sügavad loomulikud toonid, ruumi sisekliimat parandavad omadused, ja Sulle meeldib mängida? Siis, see koolitus on Sulle!

Sellel 3-päevasel praktilisel koolitusel saad võimaluse looduslikke ehitusmaterjale tundma õppida ja ise savikrohvi valmistada. Saad vajalikud põhiteadmised sellest, miks, kuhu ja kuidas savikrohvi paigaldada. Käsitleme erinevaid aluspindu, erinevaid savikrohve, armeerimist ja viimistlemist.

Sven Aluste

Sven Aluste

Sven on pikaajaliste kogemustega meister ja inspireeriv koolitaja, kes on ehitanud põhu- ja savimaju, viinud läbi lugematu arvu praktilisi töötubasid, laagreid ja koolitusi ning teinud ettekandeid jätkusuutlike eluviiside teemadel, nii Eestis kui mujal maailmas. Sven elab Järvamaal ja veab igapäevaselt eest vastutustundliku ettevõtte MTÜ Equilibre tegevust Hobukooli Pargis. 

Triin Pruul

Triin Pruul

Triinu huvi loodusehituse valdkonna ja traditsioonilise ehituse vastu sai alguse juba keskkoolis. Viimase 9 aasta jooksul on huvist saanud soov selles valdkonnas ennast teostada, Triin on ise palju saviga katsetanud, ehitanud oma kodu, osalenud erinevatel saviehituse koolitustel nii Eestis kui välismaal ning juhendanud õppepäevi. Triinu inspireerib võimalus savi kaudu ennast väljendada ja motiveerida naisi ehitama ja looma looduslikest materjalidest.

Anvar Valge

Anvar Valge

Anvaril on üle 10 aasta kogemust loodusehituse valdkonnas. Tema tugevuseks on looduslike viimistlusmaterjalide – savi- ja lubikrohvide, tadelakti ja värvide paigaldamine ning loovate lahenduste – trafarettide, maalingute teostamine. Pühendumine ja pidev enesetäiendamine on teinud temast hinnatud professionaali. Kirg oma töö ja valdkonna vastu on seejuures järjest kasvanud. Kannatlikkus ja soov kogutud teadmisi ning oskusi edasi anda on avanud tema potentsiaali koolitajana. 

Kerti Vissel

Kerti Vissel

Lõunasöögid valmistab Kerti. Kerti on  üks Eestimaaehituse eestvedajatest, kuid ka kogenud toitlustaja, ühendades nii oma kaks suurt kirge – loodusehituse ja toidumaailma. Toorainest inspireerivad teda kõige enam taimed, mis on kasvanud lähipiirkonna metsas ja aias ning võimalikult keemiavabalt. Sel koolitusel kasutab ta toiduvalmistamiseks köögivilju, marju, kohaliku veski ja meierei toodangut.

Mida savikrohvi koolitus 2018 sulle pakub?

Koolitus sisaldab: teooriat, materjalide tutvustust, praktilisi töövõtteid, kohvi/teed ja lõunasööki, praktikaks vajalikud töövahendid on kohapeal olemas.

Koolituse teemad: materjalide tundmaõppimine – loodusliku savipinnase ja erinevate savide avastamine, savikrohvi leiutamine/kokkusegamine, segu hindamine, erinevad aluspinnad, ettevalmistustööd, savikrohvi paigaldus, viimistluskrohvide paigaldus.

Koolitajad lähtuvad teemade käsitlusel osalejate ootustest ja senistest kogemustest ning soovitavad “savi avastamiseks” kaasa võtta võimaluse korral natuke oma piirkonna savipinnast.

KOHTUMISENI MOOSTES!
Tule, teeme käed saviseks, päriselt!

INFO

Koolituse organiseerija: Eestimaaehitus – ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus
Toimumise koht: Mooste Mõisa Restauraatorite koda, Mooste, Põlvamaa
Koolituse keel: Eesti
Osalemistasu: 270€ (sh KM)
Kohtade arv: max 12
Registreerimine ja info: tere@eestimaaehitus.ee
Ajakava: reedel kl 10-18, laupäeval kl 9-18, pühapäeval kl 9-17 
Majutus:  Mooste Mõisa külalistemajas, küsi infot registreerumisel   

Eestimaaehitus MTÜ on Eesti Töötukassa koolituspartner

NB! KOOLITUS ON JUBA TOIMUNUD!

VAATA TULEVASI KOOLITUSI JA SÜNDMUSEID

  Teised Toimunud koolitused

  Lubikrohvi koolitus Eestimaaehitus

  Lubikrohvi koolitus

  Aeg: 26.04.2024 - 28.04.2024

  Toimumise koht: Eestimaaehitus - ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus, Mõisahoovi tee 5, Mooste alevik, Põlvamaa

  Teemad:

  • - Lubikrohvi paigaldus
  • - Viimistlus lubi peenviimistluskrohviga
  Maakivimüür ja lubikrohv Eestimaaehitus

  Maakivimüür ja lubikrohv (2-osaline märts/aprill)

  Aeg: 16.03.2024 - 28.04.2024

  Toimumise koht: Eestimaaehitus - ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus, Mõisahoovi tee 5, Mooste alevik, Põlvamaa

  Teemad:

  • - Maakivimüüritise ettevalmistused 16.-17. märts 2024
  • - Lubikrohvi paigaldus ja viimistlus 26.-28. aprill 2024

  Kontakt

  Eestimaaehitus MTÜ
  E-mail: tere@eme.ee
  Telefon: +372 56 226 066