LOODUSEHITUSE FESTIVAL 2023

Loodusehituse festival 2023 Aug 16-19

Tutvustus

Loodusehituse festival tuleb taas, seekord rahvusvahelisena!

Loodusehituse festival 2023 (16.-19. august)

Loodusehituse festival tuleb taas, seekord rahvusvahelisena!

Teemad: ehitus, viimistlus ja kunst.

Ökoloogilise ehituse teemalised praktilised koolitused, loengud, nõustamised, Rohefoorum, lasteala ja palju muud.

Sündmus toimub Mooste mõisakompleksis. Loodusehituse festivali tegevused toimuvad ökoloogilise ehituse kompetentsikeskuses – Eestimaaehitus ja Rohefoorum Mooste Mõisa Folgikojas.

Piletiinfo

Majutusvõimalused

Dorodango

Loodusehitus Marko Kikasega

Looduehituse festivali praktiliste koolituste käigus keskendume seekord kahele ehitustehnoloogiale:

Kergsavi – savipiima ning orgaanilise ja/või mineraalse lisandiga soojustusmaterjal. Segu tambitakse õrnalt raketise abil 10-15 cm kihtidena sõrestiku vahele või laotakse eelnevalt valmistatud ja kuivanud plokid.

Hempcrete – lubja ja kanepiluu segust soojustusmaterjal. Segu tambitakse õrnalt raketise abil 10-15 cm kihtidena sõrestiku vahele, laotakse eelnevalt valmistatud ja kuivanud plokid või pritsitakse seina.

Koolituse käigus valmivad näidisseinad Eestimaaehituse hoone näitusteruumi väljapaneku jaoks.

Hempcrete vs kergsavi
Marko Kikas oma maja ehitamas / Materjalid: Hempcrete ja kergsavi / Foto: © Eestimaaehitus

Marko Kikas

Marko Kikas on Saviukumaja OÜ asutaja ja tegevjuht. Saviukumaja on suure missiooniga Eesti ettevõte, mis arendab ja toodab maailmaklassi looduslikke ehitus- ja viimistlusmaterjale UKU Pure Earth brändi nime all.

Kui Marko 2006. aastal oma ettevõtte asutas, siis valmistas ta segusid vaid nende Lõuna-Eesti savihoonete jaoks, mida ta ise renoveeris. Aastate jooksul on ta külastanud paarikümmet riiki ning õppinud ja uurinud nende looduslike materjalide kasutamise traditsioone. Täna eksporditakse UKU Pure Earth tooteid rohkem kui 30-nesse riiki.

Teda inspireerivad loodus ja inimesed, kellega ta koos loodusest tooteid loob. Eelmisel aastal valmis tema uus kodu, mille välis- ja siseseinte ehitamisel kasutati nii kergsavi kui hempcrete tehnikaid. Oma kogemusi ja oskusi jagab ta nüüd lahkesti ka Loodusehituse festivalil osalejatega.

Marko Kikas / Foto: © UKU Pure Earth
Marko Kikas / Foto: © UKU Pure Earth

Dekoratiivsed tehnikad Guy Valentine´iga

Erinevaid looduslikke segusid, toone ja dekoratiivtehnikaid kasutades võib viimistleda terveid seina-, lae- ja põrandapindu või lisada isikupära ja dekoratiivseid elemente juba viimistletud pindadele.

Seekord keskendume koos Guy´ga lubjapõhistele segudele, sest valmiv ühistaies jääb avatuks ilmastikuoludele. Osalejad saavad materjale ja tehnikaid katsetada ja tundma õppida alustuseks väiksematel pindadel, ühistööna realiseerime aga midagi palju suuremat.

Mooste mõisakompleksi moodustavad peamiselt 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses ehitatud võimsad kivihooned. Nende vahele on aga ära eksinud ka paar nõukogude aja “pärandit”. Üks neist on mõisakompleksi südames asuv, eelmisel aastal sanitaarremondi läbinud silotorni kehand, mille välissein on nagu lõuend, mis lausa anub pisut värve ja mustreid.

Tampsavi viimistlus Guy Valentine Loodusehituse festival 2023
Materjal: tampsaviseina imiteeriv savikrohvi viimistlus / Töö: Guy Valentine / Foto: © Guy Valntine Ltd

Guy Valentine

Guy Valentine on naturaalmaterjalidest viimistlustehnikate meister, kes elab Londonis. Tema valdkonnaks on looduslike materjalide – savi, lubi, tadelakt – kaasaegne kasutus. Guy on töötanud nii Belgias, Taanis, Itaalias, Kreekas, Austrias kui ka mitmel pool Araabia, Aasia ja Aafrika maades (Hong Kong, Bahreini Kuningriik, Katar, Saudi Araabia, Malaisia, Araabia Ühendemiraadid, Nigeeria).

Guy on teinud koostööd tuntud disainerite ja arhitektidega (Snøhetta Norras, Lambs and Lions Berliinis, Neri&Hu Shanghais, Thomas Heatherwick ja Andy Sturgeon Inglismaal).

Tema projektid on leidnud esiletoomist ja võitnud disainiauhindu: kuldmedal Chelsea Flower Show 2022; Surface Design Award (Best Retail Interior) 2019 London; A’DESIGN AWARD WINNER, Interior Space and Exhibition Design Category, 2018.

Guy_Valentine _
Guy Valntine disaini auhinnaga pärjatud Hattusa restorani seina saviviimistlust dekoreerimas / Foto: © Guy Valntine Ltd

Looduslikud viimistlused Saulius Jackevičiusega

Saulius Jackevičius keskendub Loodusehituse festivali praktiliste koolituste käigus kolmele teemale:

Luksuslik viimistlus lubi peenviimistluskrohviga – Marmorino ja teised lubi peenviimistluskrohvid. Erinevad paigaldustehnikad ja -tööriistad. Pinnatöötlus seebi ja lubjaveega, pinna kaitsmine vahaga.

Kunst savipõrandal – savipõranda viimistluskihi paigalduse demo ja poleerimine, pinnatöötlus erinevate õlidega, vahaga poleerimine, kujutiste kandmine savipõrandale.

Traditsioonilised ja ajaloolised naturaalsed värvid – värvide kasutamine, dekoratiivtehnikad, kaasaegne lubivõõp.

Savipõrand
Saulius Jackevičiuse paigaldatud ja dekoreeritud savipõrand / Foto: © Saulius Jackevičius

Saulius Jackevičius

Saulius Jackevičius on pärit Leedust ning tema sõprus värvide ja viimistlusega algas juba aastal 1995 ja see kestab tänase päevani.

Viimased 15 aastat on tootnud ja töötanud ainult savi, lubja ja teiste looduslike materjalidega. Ta on värve tootva ettevõtte Saulius Natural Paints ja savipõrandaid paigaldava ettevõtte Molio Asla asutaja. Ta teostab viimistlustöid ning õpetab seda ka teistele.

Saulius on välja töötanud kaasaegse savipõrandate paigaldus-tehnoloogia. Lisaks on ta eksperimentaalse saviteraapia programmi autor.

Saulius Jackevičius / Foto: © Saulius Jackevičius
Saulius Jackevičius / Foto: © Saulius Jackevičius

Looduslik disain Andrus Needo ja Hannah Segerkrantziga

Lisaks tavapärasele ehitusele ja viimistlusele on savi, lubja ja looduslike kiudude abil võimalik luua ka erinevaid sisekujundus- ning disainielemente.

Kui Marko Kikas õpetab Loodusehituse festivalil, kuidas hempcrete´i kasutada soojustusmaterjalina, siis Hannah Segerkrantz on valinud selle materjali disainielementide valmistamiseks. Tema selgelt eristuv ja keskkonnasõbralik looming sünnib kiukivi brändi nime all ning oma teadmisi ja oskusi jagab ta lahkesti festivali töötubades osalejatega.

Hempcrete´st loodud taiesed sobivad väga hästi eksponeerimiseks ehedal kujul, kuid neid on võimalik viimistleda ka looduslike krohvidega. Siinkohal tulevad mängu krohvimeistri Andrus Needo oskused, kes õpetab, kuidas looduslikke disainelemente viimistleda.

Looduslik disain
Materjalid: Hannah Segerkrantzi Kiukivi ehedana üleval ja tadelaktiga viimistletuna all paremal / Andrus Needo poolt Veneetsia krohviga viimistletud tumba all vasakul / Fotod: © Hannah Segerkrantz, Kaisa Nele Hendla ja Krohwin OÜ

Andrus Needo ja Hannah Segerkrantz

Andrus Needo on Krohwin OÜ asutaja, tegevjuht, meister, koolitaja ja restauraator. Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuri eriala lõpetanud Andrus on saviga tuttav pea paarkümmend aastat. Materjal, mida võib lõputult vormida, tekitas uudishimu peidetud potentsiaali avastamiseks loodusviimistluses. Eriti paeluvad Andrust projektid, kus lisaks looduslikele krohvidele saab käiku lasta nii kunstilised teadmised kui innovaatilised ideed, millega Eestis varasemalt rinda pistetud pole.

Hannah Segerkrantz tunneb huvi inimese ja tema ümbruse suhete vastu, ta on spetsialiseerunud disaini- ja materjaliuuringutele, ühendades ökoloogia, käsitöö ja demokraatliku disaini väärtused. Tema lähenemine uurimistööle on keskkonnasõbralik, tundlik ja kontekstipõhine. Uurides arhitektuurimaterjalide kultuurilist tausta ja žeste või objektide, inimeste ja kohalike traditsioonide vahelisi suhteid, pakub ta tööriistu ja vahendeid meie sideme loomiseks keskkonnaga, kus me elame.

Andrus Needo & Hannah Segerkrantz  / Fotod: © Eestimaaehitus, Kaisa Nele Hendla
Andrus Needo & Hannah Segerkrantz / Fotod: © Eestimaaehitus, Kaisa Nele Hendla

Savikunst Ulla Phillips´iga

Ulla realiseerib Loodusehituse festivali esimesel päeval koos abilistega varasemalt ettevalmistatud savikunstiteose Eestimaaehituse hoone ühele seinale.

Järgnevatel päevadel tutvustab ta tehtud tööd ning õpetab osalejatele samu tehnikaid, mida ta oma kunstiteoses on kasutanud.

Materjalina kasutab ta õhukest puitkiuplaati, mida viimistleb erinevate savi peenviimistluskrohvide, -pahtlite ja värvidega. Lisaks kasutab ta erinevaid dekoratiivseid tehnikaid nagu näiteks sgrafiito ja intarsia.

Osalejad saavad õpetatud tehnikaid samuti õhukeste puitkiudplaatide peal katsetada ning tehtud tööd soovi korral kaasa võtta.

See töötuba sobib ka lastele.

Savikunst Ulla Phillips Loodusehituse festival 2023
Ulla Phillips töötamas savikrohviga sgrafiito tehnikas / Foto: © Ulla Phillips

Ulla Phillips

Juba väikesest lapsest saati on Ulla kirglikult suhtunud värvidesse. Ta tahtis saada illustraatoriks ning see unistus ka täitus, sest muuhulgas on ta teinud tööna nii graafilist disaini kui illustratsioone.

Suurt huvi tundis ta ka käsitöö ja disaini vastu ning aastal 2000 lõpetas keraamika disaini eriala Kupio Disainiakadeemias, kuigi juba siis oli ta lummatud rohkem pindadest ja tekstuuridest kui vormist. 2021. aastal luges ta artiklit saviehitusest ning siis muutus kõik. See oli tema jaoks midagi uut ja väga kütkestavat, eriti savikrohvid.

Täna elab Ulla Nummelas, Soomes ja töötab oma ülakorruse stuudios. Ta on värskelt lõpetanud saviehituse eriala Raseko kutsekoolis ning leidnud oma tõelise kutsumuse, luues omatehtud savikrohvide ja -värvidega pilte, lugusid ja maalimu, suuri ja väikeseid. 2023. aastal asutas ta oma ettevõtte – Grrreen!

Ulla Phillips
Ulla Phillips / Foto: © Ulla Phillips

Savi dekoratiivkrohvi paigaldus Martin Hütiga

Värvilised savi dekoratiivkrohvid sobivad suurepäraselt igasuguste krohvisüsteemide (savi, lubi, kips, tsement) viimistlemiseks. Mahedad ja soojad savitoonid loovad hubase miljöö nii ajaloolisesse kui ka modernsesse interjööri.

Ka kipsplaatide viimistlemine savi dekoratiivkrohviga on oluliselt keskkonnasõbralikum ja kiirem kui tavapäraste kipspahtlite ja värvidega, sest puudub vajadus pindu lihvida ning eraldi värvida.

Savi dekoratiivkrohve võib rikastada erinevate looduslike lisanditega (õled, linaluu, merikarp, marmor, fuksiit jne.), mis aitavad isikupära ja dekoratiivsust tõsta veelgi.

Savi dekoratiivkrohv mica lisandiga
Savi dekoratiivkrohv mica lisandiga / Foto: © UKU Pure Earth

Martin Hütt

Martin Hütt Stuko OÜ asutaja, tegevjuht, koolitaja ning krohvimeister. Tal on pikaajalised kogemused looduslike materjalide tootmisel ja arendamisel.

Täna on ta peamiselt pühendunud savi- ja lubjapõhistele peenviimistlus- ja dekoratiivtöödele. Tema lemmikute hulka kuuluvad Veneetsia krohv ja tadelakt.

Loodusehituse festivali esimesel päeval õpetab ta soovijaile savi dekoratiivkrohvide paigaldust.

Kahel järgneval päeval abistab ta Guy Valentine´i ning nõustab Sind soovi korral looduslike materjalide ja viimistluse teemal.

Martin Hütt
Martin Hütt koolitust läbi viimas / Foto: © Eestimaaehitus

Savikrohvi trafarettmaalingud Anvar Valgega

Värvilisi savi dekoratiivkrohve kasutatakse tavapäraselt sisetingimustes kuivades ruumides seinte, lagede, ahjude ja dekoratiivelementide viimistlemiseks.

Nendele, kes soovivad oma viimistletavatele pindadele veel rohkem isikupära lisada, võivad selleks kasutada erinevaid dekoratiivtehnikaid.

Anvar õpetab oma töötubades, kuidas värviliste savi dekoratiivkrohvidega trafarettmaalinguid teha.

See töötuba sobib ka lastele.

Trafarettmaaling savikrohv
Trafarettmaaling savikrohviga / Foto: © Eestimaaehitus

Anvar Valge

Anvar Valge on A-Viimistluse OÜ asutaja, tegevjuht, meister ja koolitaja. Siseviimistlustöödega on ta tegelenud juba 90-ndate keskpaigast, looduslike materjalide juurde jäi pidama aastal 2006, kui asutas A-Viimistluse OÜ.

Eriti meeldib Anvarile töötada savi ja lubi peenviimistluskrohvide ja -pahtlitega. Tema spetsialiteetide hulka kuuluvad ka tadelakti ning teiste poleeritud lubi viimistluskrohvide paigaldus.

Lisaks valmistab ja viimistleb ta projektipõhiselt valamuid, valgusteid ja muid sisekujunduselemente ning ka paljud ahjud ja kaminad on tema käe all saanud loodusliku dekoratiivse viimistluse.

Anvari eriline kirg on aga trafarettmaalingud savikrohviga ning just seda õpetab ta Loodusehituse festivalil kõigile soovijale.

Anvar Valge teostamas mandala trafarettmaalingut savikrohvidega / Foto: © Eestimaaehitus
Anvar Valge teostamas mandala trafarettmaalingut savikrohvidega / Foto: © Eestimaaehitus

Nõustamised, tuurid, lasteala

Loodusehituse festivalil on kohal ka arhitekt, insener, sisearhitekt, materjali spetsialistid, ehitajad ja viimistlejad, kes annavad Sulle nõu Sinu projekti puudutavates küsimustes.

Korra päevas teeme kõigile soovijaile tuuri Eestimaaehituse hoones. Räägime hoone renoveerimistööde ettevalmistustest ja teostusest, tutvume lähemalt kasutatud lahendustega ning anname ülevaate, millega meie organisatsioon tegeleb.

Loodusehituse festivalile on väga oodatud ka lapsed. Teemale kohaselt saavad ka nemad käed päriselt saviseks teha ja oma loovusel ning mängutuhinal lennata lasta.

Nõstamised majatuur lasteala
Nõustamised, majatuur, lasteala / Fotod: © Saviukumaja, Piret-Liis Carson ja Eestimaaehitus

Rohefoorum: loodusehitus ja ringmajandus

Rohefoorum Põlvamaal kutsub kaasa mõtlema ning arutlema uute ja jätkusuutlike viiside üle, kuidas ehitada ja kujundada elukeskkonda loodussõbralikumalt.

Rohefoorum toob Põlvamaale rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid, kes jagavad oma teadmisi ja kogemusi ning koostöös publikuga otsivad uusi viise, kuidas elada harmoonias loodusega.

Kuulata saab inspireerivaid kõnesid ja arutelu paneeldiskussioonis, esitada esinejatele küsimusi ning tutvuda uusimate säästlike ehitusmaterjalidega. Rohefoorum Põlvamaal õpetab, kuidas saada inspiratsiooni loodusest, kuidas kasutada ringmajanduse põhimõtteid ehituses ja kuidas ehitada keskkonnasõbralikult.

Rohefoorumi täpsem kava ja esinejad allpool.

Rohefoorum Loodusehituse festival 2023

Esitlused Loodusehituse festivalil 16.-18. august

Guy Valentine LEFE 2023

Guy Valentine

Guy Valentine on viimistlusmeister, kes töötab looduslike materjalidega omanimelises ettevõttes Guy Valentine Ltd. Lisaks praktilisele koolitusele esitleb Guy Loodusehituse festivalil ka oma erinevates riikides teostatud ja auhindadega pärjatud töid.

Hannes Praks

Hannes Praks

Hannes Praks on saviehituse tehnoloogiad ja ehitusjäätmete potentsiaali uuriva disainistuudio kuidas.works üks asutajatest, Eesti Arhitektuurikeskuse juht, sisearhitekt, materjalidisainer ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna endine juhataja ning professor. Loodusehituse festivalil räägib Hannes kuidas.works põnevatest projektidest.

Natural building training

Mikk Luht

Mikk Luht on ökoloogilise ehituse kompetentsikeskuse – Eestimaaehitus, asutaja- ja juhatuse liige, koolitaja ning projektijuht. Ta juhib valdkondlikke planeerimis-, projekteerimis- ja ehitusprojekte ning esindab Eestis, ja tutvustab ka Loodusehituse festivalil, rahvusvahelist brändi EcoCocon, mis toodab uuenduslikku põhupõhist sertifitseeritud seinakonstruktsiooni süsteemi.

Tarmo Elvisto

Tarmo Elvisto

Tarmo Elvisto on Säästva Renoveerimise Infokeskuse ning looduslikke ja traditsioonilisi ehitusmaterjale, restaureerimistarvikuid, -tööriistu ja vana väärtuslikku ehitusmaterjali müüva kaupluse, Majatohter, asutaja. Loodusehituse festivalil räägib Tarmo ehitusmaterjali ringmajandamisest.

Ulla Phllips Loodusehituse festival 2023

Ulla Phillips

Ulla Phillips on kunstnik, kes kasutab oma töös peamiselt savimaterjale ja dekoratiivseid tehnikaid. Lisaks praktilisele koolitusele esitleb Ulla ka oma Loodusehituse festivali käigus Eestimaaehituse hoone seinale sündivat teost.

Rohefoorumi esinejad 19. august

Eva Truuverk

Eva Truuverk on Rohetiigri juhatuse esinaine ja juhtiv keskkonnateadlikkuse eestkõneleja ning tema pärand mõjutab jätkuvalt positiivselt kogukondi ja toetab ülemaailmset aktiivsust. Rohefoorumil on tema ettekande teemaks “Visioon – kuhu me liigume”. Lisaks juhib ta päeva ja modereerib paneeldiskussiooni.

Eva Truuverk

Gunter Pauli

Gunter Pauli on globaalse haardega ettevõtja, innovaator ja taastava majanduse visionäär, kes on töötanud välja sinise majanduse ärimudeli. Ta on avaldanud üle 20 raamatu ning osaleb aktiivselt õppejõuna ülikoolide juures üle maailma. Rohefoorumil tutvustab ta ringmajanduse võimalusi.

Gunter Pauli

Mikk Luht

Mikk Luht on ökoloogilise ehituse kompetentsikeskuse – Eestimaaehitus, asutaja- ja juhatuse liige, koolitaja ning projektijuht. Ta juhib valdkondlikke planeerimis-, projekteerimis- ja ehitusprojekte ning esindab Eestis rahvusvahelist brändi EcoCocon. Rohefoorumil räägib ta kaasaegsest ökoloogilisest ehitusest.

Natural building training

Pärtel-Peeter Pere

Viimased kümme aastat on Pärtel-Peeter Pere töö olnud anda tuleviku linnade nõu Põhjamaades, Šveitsis, Madalmaades, Singapuris ning mujal. Ta on kaasasutajaks ettevõttes Future Place Leadership, mis annab valitsustele ja linnadele strateegilist nõu. Ta on linnastrateeg ja Rohetiigri “Ehituse teekaart 2040” peatoimetaja ning seda tutvustab ta ka Rohefoorumil.

Pärtel-Peeter Pere

Loodusehituse festivali tugimeeskond

clay plaster training

Helari Sirelpuu

Helari Sirelpuu on Eestimaaehituse liige ja koolitaja, Wuni OÜ asutaja ning väga kogenud savi- ja lubikrohvimeister. Veel on tema tõeliseks kireks vanade kivimüüritiste taastamine. Loodusehituse festivalil toetab ta Ulla Phillips´it kunstitaiese installatsioonil ning nõustab Sind soovi korral looduslike materjalide ja kivimüüritiste teemal.

Inga Kärg

Inga Kärg on ehitusinsener, kes viimased pea 20 aastat on projekteerinud peamiselt sildasid. Nüüd aga jäägitult armunud looduslikesse materjalidesse ning liitunud Eestimaaehitusega, et omandada uusi kogemusi ja leida uusi põnevaid väljakutseid. Loodusehituse festivalil toetab ta Marko Kikast “ehitusosakonnas” ning nõustab Sind soovi korral insenertehnilistel teemadel.

Karin Alev

Karin Alev on viimased paar aastat veetnud kogemusi omandades loodusehituse ja -viimistluse koolitustel ja praktikatel. Nüüd aitab ta ise Loodusehituse Akadeemias korraldada koolitusi ja sündmusi ning abistab selle eestvedajat, Sven Alustet, ka viimistlustöödel. Loodusehituse festivalil on ta korraldusmeeskonnas.

clay plaster application

Malvo Tominga

Malvo Tominga on Eestimaaehituse liige ja koolitaja, Wanawiisi ehitus OÜ asutaja ning kogenud savi- ja lubikrohvimeister. Veel on tema tõeliseks kireks vanade savihoonete taastamine. Loodusehituse festivalil toetab ta Marko Kikast “ehitusosakonnas” ning nõustab Sind soovi korral looduslike materjalide ja savihoonete teemal.

Sven Aluste Loodusehituse festival 2023

Sven Aluste

Sven Aluste on Eestimaaehituse asutajaliige ja koolitaja, Loodusehituse akadeemia asutaja ja koolitaja ning väga kogenud savi- ja põhuehitaja. Lisaks on Sven kireks vanade materjalide taaskasutus ja mandala katused. Loodusehituse festivalil abistab ta Saulius Jackevičiust, on korraldaja ning nõustab Sind soovi korral savi- ja põhuehituse ning vanade materjalide taaskasutuse teemadel.

Lime plaster workshop

Taavi Leis

Taavi Leis on Eestimaaehituse liige ja koolitaja, Krohvikoda OÜ asutaja ning väga kogenud savi- ja lubikrohvimeister. Täna teostab ta suures osas koos meeskonnaga savi- ja lubjaviimistlustöid Soomes. Loodusehituse festivalil abistab ta Guy Valentine´i ning nõustab Sind soovi korral looduslike materjalide teemal.

Triin Pruul

Triin Pruul

Triin Pruul on kirglik looduslike ehitusmaterjalidega eksperimenteerija aga ka saviterapeut. Tal on palju kogemusi lastega töötamisel, ta on ise nelja lapse ema ning just tema on see, kes koos abilistega hoolitseb Loodusehituse festivali pisemate külastajate eest. Lastealal saab kindlasti olema nii äge, et tõenäoliselt leiame ka täiskasvanuid sealt kõrvuni savi sees mõnulemas.

16. AUGUST
AEG
Loodusehituse festival toimub ökoloogilise ehituse kompetentsikeskuses – Eestimaaehitus Mõisahoovi tee 5, Moostes, Põlvamaal.
09.30Kogunemine ja registreerumine
10.00Festivali avamine ja päevakava tutvustus
10.30Töötoad, loengud, nõustamised, lasteala
13.00Lõunapaus
14.00Töötoad, loengud, nõustamised, lasteala, majatuur
18.00Päeva lõpp
Õhtused tegevused
Korraldajal on õigus teha päevakavas muudatusi
17. AUGUST
09.30Kogunemine ja päevapiletiga osalejate registreerumine
10.00Päevakava tutvustus
10.15Töötoad, loengud, nõustamised, lasteala
13.00Lõunapaus
14.00Töötoad, loengud, nõustamised, lasteala, majatuur
18.00Päeva lõpp
Õhtused tegevused
Korraldajal on õigus teha päevakavas muudatusi
18. AUGUST
09.30Kogunemine ja päevapiletiga osalejate registreerumine
10.00Päevakava tutvustus
10.15Töötoad, loengud, nõustamised, lasteala
13.00Lõunapaus
14.00Töötoad, loengud, nõustamised, lasteala, majatuur
18.00Päeva ja festivali töötubade lõpp
Õhtused tegevused
Korraldajal on õigus teha päevakavas muudatusi
19. AUGUST
AEGKAVA
Päeva juhib/Rohefoorumit modereerib Eva Truuverk. Põlvamaa Rohefoorum toimub Mooste Folgikojas, Mõisahoovi tee 12, Moostes, Põlvamaal.
10.30Saabumine, registreerumine, tervituskohv
11.00Avasõnad ja Põlvamaa tegevused rohelises valdkonnas: Lennart Liba (SA Põlvamaa Arenduskeskus)
11.10Visioon – kuhu me liigume: Eva Truuverk (Rohetiiger)
11.30Head näited Põlvamaa ettevõtjatelt
12.00Kaasaegne ökoloogiline ehitus: Mikk Luht (Eestimaaehitus – ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus)
12.30Ehituse Teekaart 2040: Pärtel-Peeter Pere (Rohetiiger)
13.00Lõuna: puhtad ja lihtsad Põlvamaa maitsed folgikojas ja folgikoja ees
14.00Ringmajanduse võimalused: jätkusuutlikkuse ekspert Gunter Pauli
15.00Paneeldiskussioon
16.00Lõpusõnad, foorumi kokkuvõte
16.30Sündmuse lõpp
Samal ajal Rohefoorumiga toimub Mooste Folgikoja kõrval asuvas Eestimaaehituse kompetentsikeskuses ja õues laste Rohefoorum. Laste Rohefoorumi programm on sobilik 6 – 14 aastastele lastele.
10.40Gunter Pauli lugude ainetel söega joonistamine, meisterdamine, kokkamine ja lugude esitlemine, papist linna ehitamine, liikumis- ja sportmängud.
13.00Lõuna koos vanematega
14.00Gunter Pauli lugude ainetel söega joonistamine, meisterdamine, kokkamine ja lugude esitlemine, papist linna ehitamine, liikumis- ja sportmängud.
16.30Sündmuse lõpp

Piletiinfo

Loodusehituse festivali pass

Festivali passiga saab osaleda 16.-18. augustini 2023

praktilistes töötubades, esitlustel, majatuuril, nõustamistel,

lastealal ning 19. augustil Mooste Folgikojas toimuval Põlvamaa Rohefoorumil.

Hind: 220€

Hind õpilaspileti ettenäitamisel: 130€

*Sind suunatakse Fienta lehele

Loodusehituse festivali perepass

Perepassiga (2 täiskasvanut ja kuni 14-aastased lapsed) saab osaleda

16.-18. augustini 2023 praktilistes töötubades, esitlustel, tuuridel, nõustamistel,

lastealal ning 19. augustil Mooste Folgikojas toimuval Põlvamaa Rohefoorumil.

Hind: 320€

*Sind suunatakse Fienta lehele

Loodusehituse festivali päevapilet

Päevapiletiga saab osaleda 16. või 17. või 18. augustil 2023

praktilistes töötubades, esitlustel, majatuuril, nõustamisel ja lastealal.

Hind: 100€

*Sind suunatakse Fienta lehele

Põlvamaa Rohefoorumi pilet

Põlvamaa Rohefoorumi piletiga saab 19. augustil Mooste Folgikojas

kuulata inspireerivaid kõnesid ja arutelu paneeldiskussioonis, esitada esinejatele

küsimusi, tutvuda uusimate säästlike ehitusmaterjalidega ning süüa lõunat.

Samal ajal Rohefoorumiga toimub Mooste Folgikoja kõrval asuva

Eestimaaehituse kompetentsikeskuses ja õues laste Rohefoorum.

Laste Rohefoorumi programm on sobilik 6 – 14 aastastele lastele.

Rohefoorumi pileti hind: 27€

Laste Rohefoorumi pileti hind: 7€

*Sind suunatakse Fienta lehele

Majutusvõimalused

Linakoja külalistemaja (140 m)

Mõisa õuel asuv endine puutöökoda on ümber ehitatud õdusaks Linakoja külalistemajaks, kus ootavad lihtsad, kuid mugavad toad.

Tualettruumid ja duširuumid on koridori peal jagamiseks.

Ööbimine koos hommikusöögiga Loodusehituse festivalil osalejale 25€/öö (3-6 inimest ühes toas).

Info ja broneerimine info@moostemois.ee märgusõnaga LEFE 2023.

Linakoja külalistemaja
Linakoja Guest House

Mooste Viinavabriku Pargimaja (160 m)

Külaliskorter “Karmen – Maria” 155€

Tuba “Karmen” (2 inimest + 2 lisavoodi võimalus) 85€

Tuba “Maria” (2 inimest) 75€

Toad jagavad WC-d ja duširuumi, ühine kööginurgaga eestuba. TV, Wifi, külmik, veekeetja, kohvimasin.

Külaliskorter “Kristiina” 135€

2-toalise külaliskorteri ruumikas eestoas on mugav lahtikäiv diivan ja tugitoolid, kirjutuslaud, kööginurk, privaatne WC/dušš. Läbi eestoa saab hubasesse 2 inimese magamistuppa. TV, Wifi, külmik, veekeetja, kohvimasin.

Mooste mõisa pargimaja
Mooste Distillery Park House

Külalistoad “Riin”, “Karin”, “Kadi”, “Käbi”

Külalistoad jagavad WC-vannituba, ruumikas eesruumis TV, Wifi, külmik, veekeetja, kohvimasin.

“Riin” (2 inimest + 2 lisavoodi võimalus) 85€

“Karin” (1-2 inimest, väike tuba, WC/dušš toas) 50 €

“Kadi” (1-2 inimest, jagatav WC/dušš) 50€

“Käbi” (4 inimest, jagatav WC/dušš) 50€

Lisavoodi 30€/inmene

Hommikusöök Viinavabriku restoranis 10€

Info ja broneerimine info@viinavabrik.ee märgusõnaga LEFE 2023.

Mooste mõisa pargimaja
Mooste Distillery Park House

Mooste Viinavabrik (250 m)

Kaunilt renoveeritud Mooste Viinavabrik asub otse Mooste järve kaldal. Ööbimine koos hommikusöögiga:

Viinameistri sviit 135€ (2-toaline, 1 suur voodi, lisavoodite võimalus)

Suur viinameistri tuba 95€ (2-kohaline, lisavoodi võimalus)

Väike hotellituba 85€ (2-kohaline)

Suur peretuba (4 kuni 12in) 40€/inimene

Lisavoodi 30€

Lemmikloom 10€

Info ja broneerimine info@viinavabrik.ee märgusõnaga LEFE 2023.

Mooste Viinavabrik
Mooste Distillery

Pesa hotell Põlvas (16 km) või Airbnb

Pesa hotellis on kokku 30 tuba, mis paiknevad hoone teisel ja kolmandal korrusel.

Täispuitmööbliga ja naturaalse saareparkett põrandakattega numbritubades on dušš, WC, teler ja WiFi. Minisviitides lisaks veekeetja ja hommikumantlid.

Hotellis levib tasuta WiFi. Otse hotellist pääseb Põlva linna tervisekeskusesse, kus asub ujula, saunad ja jõusaal.

Info ja broneerimine broneering@kagureis.ee

Või leia sobiv majutus piirkonnas Airbnb´st

Pesa hotell
Hotel Pesa

Toitlustusvõimalused

Armastus käib kõhu kaudu

Eestimaaehituse hoone hoovis on toidutelk, kus küpsetatakse puudega köetavas saviahjus pizzat ja pakutakse muud head sööki.

140 m kaugusel asuv Moisekatzi kohvik on iga päeva avatud 11-18. Menüüs on: kohapeal küpsetatud saiakesed-pirukad, hõrgud koogid ja tordid, salatid ja soolased suupisted, kvaliteetsed kohvijoogid, kodused päevapakkumised, Moisekatzi Must Leib, maiasmokkadele pehme jäätis.

250 m kaugusel pakub Mooste Viinavabriku restoran toitu, mis on peamiselt valmistatud kohalikust hoolikalt valitud toorainest. Restoran eelistab loomulikult kasvatatud väiketootjate toodangut.

Aga võid vabalt kaasa võtta ka oma toidukorvi ja Mooste mõisapargis piknikku pidada.

Loodusehituse festival 2023 piknik Mooste mõis

Toimumiskoht

Eestimaaehitus – ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus

Loodusehituse festival toimub ökoloogilise ehituse kompetentsikeskuses – Eestimaaehitus.
Asukoht: Mõisahoovi tee 5, Mooste alevik, Põlvamaa 64616

Eestimaaehitus koolituskeskus

Mooste Folgikoda

Põlvamaa Rohefoorum toimub Mooste Folgikojas.
Asukoht: Mõisahoovi tee 12, Mooste alevik, Põlvamaa 64616

Folgikoda LEFE 2023

INFO

Organisaator: Eestimaaehitus – ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus
Asukoht: Mõisahoovi tee 5, Mooste, 64616 Põlvamaa, Eesti
Festivali keel: inglise keel (töötubades võib paluda üksikuid selgusetuks jäänud asju tõlkida, kõike ei tõlgita), Rohefoorum on sünkroontõlkega
Osalustasu: vt. Piletiinfo üleval pool
Turvalisus: võta kaasa tööriided ja -jalatsid, lateksiga kaetud kindad, et saaksid töötada lubjapõhiste materjalidega, korralik mask kui oled tolmu suhtes tundlik.
Info: tere@eestimaaehitus.ee +372 56 226 066
Majutusvt. Majutusvõimalused üleval pool

Toitlustus: vt. Toitlustusvõimalused üleval pool

    Teised Toimunud koolitused

    Maakivimüür ja lubikrohv Eestimaaehitus

    Maakivimüür ja lubikrohv (2-osaline märts/aprill)

    Aeg: 16.03.2024 - 28.04.2024

    Toimumise koht: Eestimaaehitus - ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus, Mõisahoovi tee 5, Mooste alevik, Põlvamaa

    Teemad:

    • - Maakivimüüritise ettevalmistused 16.-17. märts 2024
    • - Lubikrohvi paigaldus ja viimistlus 26.-28. aprill 2024
    Tadelakt paigaldus

    Tadelakti koolitus

    Aeg: 16.02.2024 - 18.02.2024

    Toimumise koht: Eestimaaehitus - ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus, Mõisahoovi tee 5, Mooste alevik, Põlvamaa

    Kontakt

    Eestimaaehitus MTÜ
    E-mail: tere@eme.ee
    Telefon: +372 56 226 066