Erasmus+ Clayfest (2018)

Clayfest saviehitus festival 2018

Clayfest 2018

Clayfest 2018 toimus Iirimaal Wexfordis rahvuspargis – ühelt poolt rahvusvaheline saviehituse sündmus ja kohtumispaik valdkonna arendamise ja koolitamisega tegelevatele organisatsioonidele, teiselt poolt avatud koolitusprogramm kõigile huvilistele. Korraldas EBUKI ehk Earth Building UK & Ireland.

Nädala jooksul toimusid paralleelselt praktilised õpitoad, lõpuks konverents ja savihoonete tuur piirkonnas. Valida oli kümne kursuse vahel ja igaüks jõudis nädala jooksul osaleda mitmes. Koolitajateks mitte ainult oma ala praktikud ja suurepärased asjatundjad, vaid ka karismaatilised ja köitvad koolitajad.

Meie osalemise eesmärk polnud uusi tehnikaid omandada, vaid pigem osalejana jälgida, kuidas sellist paljude paralleelsete kursustega koolitusüritust praktiliselt läbi viiakse ja milliste õpetamismetoodikatega erinevad koolitajad üht või teist teemat käsitlesid ja edasi andsid. Õppisime palju. Kuidas koolituse ülesandeid püsitati, milliseid grupitöid ette võeti, kuidas planeeriti ja ülesandeid jagati, et tulemusega valmis jõuda. Arvestades seejuures, et osalemas olid erineva kogemustepagasiga inimesed.

Teooria põimimist rakendati väga erinevalt, kes alustas loenguga, kes rääkis töö käigus, miks ja mis, oli ka neid, kes jõudsid koos osalejatega katsetades ja arutledes üldteadmisteni. Õppisime, et selliste huvihariduslike koolituste puhul on teooria-praktika suhe praktika kasuks väga oluline. Kui eesmärk on inimesi inspireerida ja huvi tekitada, ei tule kasuks neid alguses liiga suure infokogusega koormata.

Savikrohv dekoratiivtehnikad Clayfest

Kõige kaugemad koolitajad olid kohale lennanud USA-st, Athena ja Bill Steen – savi- ja põhuehituse gurud, keda tuntakse üle maailma. Võimalus nende kursusel osaleda on inspireeriv ja kasulik nii algajale kui edasijõudnule.

Nende nakkav elurõõm loob sellise õhustiku ja meeleolu, kus tekib mängulust ja pigem oleks raske eemale jääda. Üks suuremaid avastusi oli see, kui erinevalt on võimalik sama asja õpetada – algajale väga lihtsalt ja kõrval sama ala profile palju keerulisemalt ja detailsemalt.

Steen’idel on kindlasti oskus õpetada ja julgustada materjali ja töövahenditega katsetama, ilma pinget või täiusliku tulemuse ootust tekitamata. Kas pole see mitte ühel heal koolitusel osalejale eriti oluline – tunne, justkui oleks puhkusel, kus võib mängida ja eksida ja uuesti proovida ja sellest rõõmu tunda?!

Tähelepanuväärne oli arhitektuuri-savipaviljoni ehitamise õpituba, kus kursus algas meeleolukalt, nö icebreaking mängude ja meeskonna loomisega. Arvates, et see oli ajaraiskamine, eksid kindlasti, sest lõpptulemusena valmis nädala lõpuks saviplokkidest ehitatud ja viimistletud istumispaviljon, mis loodetavasti jäi Iirimaa rahvusparki veel kauaks külalistele imetlemiseks, võibolla seisab seal tänaseni.

Üks meeldejäävamaid hetki oli väärika, eluaeg valdkonnas tegutsenud ja ilmselt märkimisväärsete kogemustega härra kuldne lause: “Ma tulin selle ühe asja pärast, mida ma veel ei tea.”

EME haridustöötajatest osales Clayfest´il kolm inimest, neist kaks Erasmus+ programmi toel.

Soovid kohe teada saada, kui meil midagi põnevat toimub?

Meie listides on üle 600 inimese, keda hoiame oma põnevate koolituste ja sündmustega kursis. Samuti saadame aegajalt ka uudiseid välismaalt ning põnevate projektide ülevaateid.

Oled oodatud liituma!

    sample-tall-3

    Kontakt

    Eestimaaehitus MTÜ
    E-mail: tere@eme.ee
    Telefon: +372 56 226 066