KAASAEGNE ÖKOLOOGILINE EHITUS 

Tutvustav loeng ja demonstratsioon tänapäevastest keskkonnasäästliku ehituse ja viimistluse  võimalustest. 

DEKORATIIVTEHNIKAD SAVIKROHVIGA 

Sgrafiito - kujutis või muster kraabitakse savikrohvi pinna sisse.
Modelleerimine - reljeefne kujutis või muster vormitakse savikrohvi pinnale.
Trafarett - kujutis või muster kantakse šablooniga savikrohvi pinnale.KESKKONNASÄÄSTLIKU KÜTTESEADME EHITUS  

Kuidas planeerida, projekteerida ja ehitada kõrge kasuteguriga keskkonnasäästlikku kütteseadet? Milliseid ehitus- ja viimistlusmaterjale selleks kasutada?
LOODUSLIKUD VÄRVID 

Värviteooria, erinevad looduslikud värvid, värvimistehnikad, dekoratiivelemendid.

LUBIKROHV 

Vajalikud põhiteadmised sellest miks, kuhu ja kuidas lubikrohvi paigaldada. Käsitleme erinevaid aluspindu, erinevaid lubikrohve, armeerimist, viimistlemist ja hooldamist.
PÕHUEHITUS 

Kuidas ehitada ja viimistelda põhumaja? Tutvustame osalejatele erinevaid põhuehituse tehnikaid, põhjalikumalt keskendume ühele tehnikale.
TAMPSAVI 

Tampsavi vormitakse niiske savipinnase (kruus, liiv, peenosis,
savi) tampimisel 10-15 cm kihtidena ajutise raketise vahel.
Tampimiseks kasutatakse manuaalseid või pneumaatilisi
spetsiaalseid nuiasid. Modernses ehituses saab tampsavi tehnikaga rajada ilusaid, vastupidavaid ja ökoloogilisi lahendusi -  seinad, põrandad, mööbel ning disainelemendid.

KERGSAVI 

Soojustusmaterjal, milles orgaaniline (põhk, kanepiluu, linaluu, kork, puiduhake vms.) või mineraalne (paisutatud savi, paisutatud klaas, perliit, vermikuliit vms.) täiteaine on segatud savipiimaga. Segu paigaldatakse märjalt ajutisi raketisi kasutades sõrestiku vahele või valmistatakse sellest plokid, mis pärast kuivamist sõrestiku vahele laotakse.

SAVIRKOHV 

Vajalikud põhiteadmised sellest miks, kuhu ja kuidas savikrohvi paigaldada. Käsitleme erinevaid aluspindu, erinevaid savikrohve, armeerimist, viimistlemist ja hooldamist.
TADELAKT 

Tadelakt on traditsiooniline Maroko krohvimistehnika. Vetthülgava pinna saavutamiseks tihendatakse spetsiaalse lubikrohvi pinda poleerimiskiviga ning töödeldakse oliivõliseebiga.SAVIHOONE RENOVEERIMINE 

Vajalikud põhiteadmised savihoonete renoveerimisest. Käsitleme kahjustuste tekkepõhjuseid, milliseid materjale kasutada renoveerimis- ja viimistlustöödeks ning kuidas hoonet tulevikus hooldada.MAAKIVIHOONE RENOVEERIMINE 

Vajalikud põhiteadmised maakivihoonete konserveerimisest ja renoveerimisest. Käsitleme kahjustuste tekkepõhjuseid, milliseid materjale kasutada renoveerimis- ja viimistlustöödeks ning kuidas hoonet tulevikus hooldada.SAVI JA LUBI LÄIKEPAHTLID 

Läikepahtel pakub lõputul hulgal kordumatuid mustreid ja pinnaviimistlusi - matist ühtlasest pinnast kuni läikiva
marmoreeringuni. Sellega võib luua aksentpindasid või katta terveid seinu.HEMPCRETE 

Hempcrete on biokomposiitne ehitus- ja soojustusmaterjal, mis koosneb peamiselt kanepiluu ja lubja segust. Segu paigaldatakse märjalt ajutisi raketisi kasutades sõrestiku vahele või valmistatakse sellest plokid, mis pärast kuivamist sõrestiku vahele laotakse.


Email again:
Millistel koolitustel sooviksid osaleda aastal 2020?
.